Sigvaris kompresívne turistické podkolienky

Sigvaris kompresívne turistické podkolienky

Turistické podkolienky SIGVARIS zaručujú optimálnu úroveň kompresie, ktorá zlepšuje krvný obeh. Výsledkom je pocit ľahších nôh, menšia svalová bolesť.

54,90 € s DPH

Farba

Výrobca: Sigvaris AG

Turistické podkolienky SIGVARIS v sebe spája pokročilú technológiu vlákien so špecifickým športovým dizajnom. Sú dostupné v individualizovaných veľkostiach, zaručujú optimálnu úroveň odstupňovanej kompresie, ktorá zlepšuje krvný obeh. Podporou odstránenia metabolických splodín, chránia svaly pred mikro-zraneniami. Výsledokom je pocit ľahších nôh, menšie svalová bolesť a zvýšenie výkonu.

Certifikáty:

c c c c

Starostlivosť

Ako funguje kompresia pri športe?

1. Svalové vibrácie a oscilácia
Kompresná tkanina pôsobí ako stabilizujúca podpora a zaisťuje významné zníženie svalových vibrácií; znižuje sa počet mikrotrhlín v svalových vláknach, čo zvyšuje svalový výkon. Tiež znižuje oneskorený nástup bolesti svalov, možnosť ich zranenia a svalové kŕče. Znamená to, že po tréningu máte menej bolesti a / alebo môžete trénovať tak často, ako to váš tréningový plán vyžaduje.
2. Stabilizácia svalov
Čím je stabilnejšie svalstvo, tým jemnejšie sú pohyby väziva a kĺbov (kolenného kĺbu, členkového kĺbu). Znižuje sa ich opotrebenie a to najmä v oblasti Achillovej šľachy. Kompresívne podkolienky tiež poskytujú úľavu pri chronických zápalových ťažkostiach a napriek zápalovému procesu umožňujú pokračovať v tréningu.
3. Posilnenie propriocepcie
Propriocepcia je schopnosť nervového systému zaznamenať zmeny vznikajúce vo svaloch a vo vnútri tela pohybom a svalovou činnosťou („polohocit"). Je nevyhnutná na správnu koordináciu pohybu, registráciu zmeny polohy tela, svalový tonus a priebeh niektorých reflexov. Aktivácia svalov zvyšuje citlivosť tela, športovci sa cítia lepšie, stabilnejšie, pevnejšie a zlepšuje sa ich zmyslové povedomie. Je dokázané, že atléti v kompresívnych výrobkoch Sigvaris často bežia rýchlejšie a majú dlhší krok.
4. Zlepšený arteriálny prietok
Kompresia zvyšuje arteriálny prietok, čím sa zlepšuje prekrvenie svalov. Zlepšený prívod krvi znamená, že svaly dostávajú viac kyslíka, čo vedie k zvýšeniu výkonu.
5. Zrýchlený žilový návrat
Kompresívne podkolienky zabezpečujú jemne kalibrované rozloženie tlaku v nohe, čím sa urýchľuje žilový návrat krvi a zlepšuje odstránenie metabolických látok (napríklad laktátu) zo svalu. Zrýchlený žilový návrat zabezpečuje pocit ľahších nôh, pretože v tkanivách je zadržiavané menej tekutín - to tiež znamená, že ak budete nosiť ponožky po námahe vaše nohy sa oveľa rýchlejšie zotavia.
6. Termoregulácia
Zlepšené krvné zásobenie všeobecne skracuje rekonvalescenciu, termoregulačné účinky podkolienok navyše podporujú regeneračné procesy.

Veľkostná tabuľka:

v

Správnu veľkosť určíte kombináciou obvodovej veľkosti a veľkosti topánky. Napr.: obvodová veľkostť M + veľkosť topánky 40 (rozsah 39-42,5) = M 39-42,5 Ak sa obvodové veľkosti cB a cC líšia, vždy vyberte väčšiu veľkosť (cC: S cB:M = vyberte M)

Dostupné kombinácie:

gf

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info